Mapa premiér
po kliknutí ZDE získáte více info

Nikol Kouklová

Narodila se 2.1.1990 v Praze, kde vystudovala Ekologické gymnázium. Divadlu se začala věnovat v roce 1998 jako žákyně dramatického kroužku na Základní umělecké škole v Praze u Zoji Oubramové, také se účastnila spoustu recitačních soutěží.

V 11ti letech byla přijata na taneční konzervatoř, ale po pouhých “třech dnech” se rozhodla z taneční školy odejít. Dala přednost humanitnímu studiu na gymnáziu. Na uměleckou školu se vrátila v 16ti letech, kdy úspěšně složila zkoušky na Pražskou konzervatoř v Praze a nastoupila do ročníku F.Laurina a J.Tesařové. V roce 2009 se dostala na DAMU do ročníku k E.Salzmannové.

Mimo školy si připisuje zkušenosti v divadlech Archa “O Jeníčkovi a Mařence” (2007, role Mařenka, L.Soukup), v projektu “Dočasně v provozu” (2008, role pradlena, B.Golubovič), divadlo na Vinohradech “Figarova svatba, Vojcek, Adina”, Národní divadlo “Dva vznešení příbuzní, Konec Masopustu”, divadlo U Hasičů “Oskar” (role Nikol, I.Vyskočil), divadlo Viola “Staročeské tradiční Vánoční hry” (role Anjel, prof. E.Kröschlová).

Fotogalerie